Po długiej zimie, pogoda za oknem w końcu zrobiła się prawdziwie wiosenna. Korzystajmy z ładnych dni jak najczęściej. Zamiast siedzieć przed telewizorem, wyjdźmy z domu! Spacer, bieganie, rower albo po prostu odpoczynek i piknik na łonie natury? Czemu nie! W tak ciężkich czasach jak teraz, każda forma aktywności pomoże nam poprawić nasz stan nie tylko fizyczny, jak również psychiczny.

Będąc poza domem pamiętajmy o ekologii. Robiąc piknik, grilla czy po prostu mając ze sobą jakiekolwiek opakowanie po napoju czy jedzeniu nie zostawiajmy go byle gdzie. Najlepiej wyrzucić je do śmietnika, ale jeśli nie ma go w pobliżu zabierzmy ze sobą.  Na szczęście coraz częściej w sklepach (zwłaszcza w sezonie grillowym) pojawiają się ekologiczne zamienniki plastikowych talerzyków, kubków czy sztućców – z papieru lub biodegradowalnego „plastiku” wykonanego z roślin. Jest to super rozwiązanie, które nie obciąża środowiska. Dobrym rozwiązaniem jest używanie własnych naczyń i sztućców zabranych z domu. Wielorazowe używanie naczyń korzystnie wpływa nie tylko na środowisko, ale także na naszą kieszeń.

Pamiętajmy też, że idąc do lasu, na plażę, w góry itp. jesteśmy tam tylko gośćmi. Posprzątajmy po sobie! Weź ze sobą worek na śmieci i zabierz to co przyniosłeś i wyrzuć w odpowiednim miejscu. Jest lżejsze niż na początku 😉
Niestety często ludzie o tym zapominają. Jeśli widzisz śmieci w miejscu, w którym nie powinno ich być, zabierz je. Wiadomo – nikt nie lubi sprzątać po innych, ale zrób to. My tak robimy i Ty możesz 😉 natura będzie Ci wdzięczna 😀

Ponadto pamiętajmy zgłosić na policję, straż miejską lub leśną wszelkie dzikie wysypiska. Reaguj też kiedy widzisz jak ktoś zaśmieca lub niszczy środowisko. Grzecznie zwróć uwagę tej osobie i uświadom ją, że robi źle, jeśli to nic nie pomoże zgłoś to odpowiednim służbom. Mamy tylko jeden dom, a zasypanie go górą śmieci mu nie pomoże.

Dodaj komentarz

Koszyk

Do góry