Często piszemy tu o ekologii, o myśleniu o środowisku itp. Wiecie czemu to jest tak ważne? Bo nie dotyczy to tylko krajów „gdzieś daleko”, „nie u nas”, dotyka to każdej istoty, niezależnie gdzie mieszka na całym świecie. Właśnie na własne oczy widziałam mewę, która leciała z siatką foliową zaczepioną o nogi. Biedne zwierzę leciało chaotycznie, bo nie wiedziało co się dzieje, zapewne się bało. Ptak ucierpiał z naszego powodu.

Bo to my używamy foliowych reklamówek, plastikowych opakowań. Bo to my nie segregujemy odpadów w należyty sposób. Mało tego, to my wybieramy osoby, które m.in. zarządzają gospodarką śmieciową i robią to źle.

Wielu uważa, że pojedynczy człowiek nie naprawi całego świata. Częściowo to prawda, bo gdyby tylko jedna osoba na świecie przejmowała się czymkolwiek, a cała reszta nie, nic by sama nie zdziałała. Jednak ta jedna osoba, może otworzyć oczy ludziom ze swojego otoczenia, oni następnym itd. Wystarczy tylko jedna iskra. I może tą iskrą będziesz Ty!?

Problem zanieczyszczenia Ziemi nie zniknie z dnia na dzień, tak samo jak nie pojawił się jednego dnia. To długi proces, ale tak jak kropla drąży skałę, tak ludzie krok po kroku naprawiają szkody, które wcześniej wyrządzili.

Producenci wszystkich branż niestety nie pomagają konsumentom w byciu eko. W sklepach wciąż pełno mamy podstawowych produktów, w plastikowych opakowaniach.

Jednakże, w tej przestrzeni powoli następuje zmiana. Dostępnych jest coraz więcej produktów wytworzonych z ekologicznych, biodegradowalnych lub nadających się do recyklingu materiałów.

Świat nauki wciąż poszukuje biodegradowalnego zamiennika plastiku. Pojawiają się na rynku alternatywy. Przemysł motoryzacyjny wciąż udoskonala silniki spalinowe o obniżonej emisji, tworzy się silniki elektryczne. W domach instalowane są panele słoneczne, wiatraki i inne źródła energii. Z roku na rok jest tego więcej.

Pamiętajcie, że to my konsumenci tak na prawdę kształtujemy rynek. Jeżeli dajemy koncernom przyzwolenie na zaśmiecanie, to będą produkować nieekologiczny opakowania. Kiedy mówimy nie, to oni muszą dostosować swoje produkty do naszych potrzeb 🙂

Cieszy nas, że coraz więcej ludzi przekonuje się do ekologii, jest świadomym konsumentem. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i wybieracie nasze produkty.

Może wymiana szczoteczki na ekologiczną to właśnie ten jeden mały, pierwszy krok do czystej Ziemi?

Dodaj komentarz

Koszyk

Do góry